Polskie
Porozumienie
Kynologiczne
> Aktualności
2018-05-28 12:20:36

Szanowni Państwo, 
Informacja ta jest skierowana do Hodowców pod patronatem Polskiego Porozumienia Kynologicznego i Organizacji współpracujących.
Zarząd PPK podjął jednogłośnie decyzję o utworzeniu pierwszej w Polsce : Rady Dzieci i Młodzieży PPK"
Na czym miałaby polegać funkcja w Radzie Dzieci i Młodzieży PPK? 
Między innymi na: skonsolidowaniu działalności naszych pociech i od najmłodszych lat nauki współpracy przy podejmowaniu wyzwań. Młodzież i dzieci mają inne spojrzenie, pomysły i inicjatywy, być może nowe rozwiązania i konkursy które bez Naszej pomocy i wsparcia nie mają możliwości zaistnienia na arenie Polskiej jak i międzynarodowej współpracy. 
Zaktywizowanie Naszych pociech pomogłoby Nam zobaczyć pewne pomysły i problemy ich oczami. Takie spotkanie i pomysły mogłyby być realizowane przy okazji wystaw psów oraz raz do roku uroczyste posiedzenie w siedzibie PPK
Jeżeli wasze dzieci i nastolatkowie będą zainteresowane takim projektem prosimy o wysłanie informacji na emaila 
biuro@ppk.org.pl z podstawowymi informacjami jak wiek, miasto i jak swój własny pomysł chciałoby wprowadzić do popularyzacji kynologi w swoim rejonie, oraz coś o sobie.
Skład i funkcje w Radzie Dzieci i Młodzieży chcielibyśmy ogłosić na II Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych Nowy Adamów 03.06.2018 .
Liczymy na to, że przekażecie te informacje Waszym pociechom.

Czytaj całość zwiń
2018-04-25 12:44:27

Szanowni Państwo,

 

Podczas wystawy w Gdańsku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, którego organizatorem było Polskie Porozumienie Kynologiczne wraz z Targami Zoologicznymi „Animal Baltic” . Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników biorących udział w konkursie. Każda praca była niepowtarzalna przez co wybór był naprawdę trudny.

Przedstawiamy listę laureatów konkursu:

 

I Łucja Żakiewicz kl. VI b ,Szkoła Podstawowa Nr 92 im. Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gdańsku

 

II Maria Wilczewska kl. VI c ,Szkoła Podstawowa Nr 79 W gdańsku

III Ida Sutor kl. IV f, Szkoła Podstawowa Nr 39 im. kpt ż. w. Kazimierza Jurkiewicza w Gdyni

 

IV Dagmara Gębarowska 5 lat, Przedszkole Nr 48 w Gdyni

 

V- Filip Żmuda-Trzebiatowski kl. IV Zespół Szkolno - Przedszkolny w Borkowie 

VI- Marta Siezieniewska kl. IIa Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku.

 

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

Dziękujemy Dyrekcji Szkół Podstawowych oraz Nauczycielom za zaangażowanie oraz przesłane prace.

Czytaj całość zwiń
2018-02-22 09:33:32

Szanowni Państwo,

10 marca 2018 r o godzinie 10:00 odbędzie się zebranie oraz egzamin asystencki w siedzibie Polskiego Porozumienia Kynologicznego: Słowackiego 2B, Legionowo

Czytaj całość zwiń
2018-01-15 12:17:35

Szanowni Państwo,

 Serdecznie zapraszamy wzystkich członków i przedstawicieli Polskiego Porozumienia Kynologicznego na zebranie, które odbędzie się 18 stycznia 2018 r. o godzinie 14:00, przy ul. Słowackiego 2b w Legionowie.

Czytaj całość zwiń
2018-01-12 10:30:42

KOMUNIKAT

W związku z licznymi pytaniami Członków Polskiego Porozumienia Kynologicznego i Klubów współpracujących, dotyczącymi projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, informujemy, że Zarząd PPK w porozumieniu z Zarządem Głównym Związku Kynologicznego w Polsce oraz Strażą dla Zwierząt koncentruje się na skuteczności prowadzonych w tej sprawie działań, a nie na medialnym ich nagłośnieniu. Zarząd PPK, ZKwP, SdZ ma pełną świadomość niebezpieczeństw, jakie - wbrew intencjom autorów nowelizacji - stwarzają dla praw i dobrostanu zwierząt domowych niektóre zapisy projektu ustawy.
Jako dwie największe organizacje kynologiczne w Polsce ZKwP i PPK ,wspólnie podejmujemy działanie zmierzające do unormowania w części nas dotyczącej Ustawy o Ochronie Zwierząt a SdZ w części odpowiadającej jej statutowym celom.

Zarząd Polskiego Porozumienia Kynologicznego

Czytaj całość zwiń