Polskie
Porozumienie
Kynologiczne
> Aktualności
2019-06-11 10:35:56

Uprzejmie informujemy, że 21 czerwca br. (piątek) jest da pracowników PPK dniem wolnym od pracy. Zapraszamy do kontaktu w innym terminie i przepraszamy za niedogodności. 

Czytaj całość zwiń
2019-05-15 12:06:07
Szanowni Hodowcy i Przyjaciele !
W imieniu Canis e Catus serdecznie zapraszamy:
Canis& Catus : "Kochani, jak co roku w naszym mieście organizowany jest
Rodzinny Piknik Podmiotów Ekonomii Społecznej pod honorowym
Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.
Już tradycją stało się, że Nasi hodowcy podczas pikniku prezentują swoje piękne psy.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do namiotu numer 1 !!!! 

ZAPRASZAMY Masa atrakcji dla Naszych dzieciaków ,pokazy psów , konkursy i wiele ,wiele innych wydarzeń . 
Czytaj całość zwiń
2019-05-15 11:32:08

Serdecznie Zapraszamy!

 

Czytaj całość zwiń
2019-05-14 14:54:07

Hodowcy, Wystawcy, Przyjaciele
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych " WARSAWLOVE" już za nami.
Przyszedł czas podziękowań oraz podsumowań. 
W pierwszej kolejności serdeczne podziękowania dla wszystkich Hodowców i Wystawców, bez Was takiej świetnej imprezy nie dałoby się przeprowadzić .
Gratulacje dla zwycięzców! Wybór był bardzo trudny, więc tym bardziej trzeba docenić ogrom Waszej pracy włożony w przygotowania.
Szczególne podziękowania dla Sędziów World Kennel Union: Ballotada Magda Moravcová , Ewa PietralikRenata Rembis , Marcin Szałkiewicz. Dziękujemy za rzetelną ocenę i super przeprowadzoną wystawę .
Nie można nie wspomnieć o organizatorach Targów "Trzebniak Team" Mariusz TrzebniakTomasz Dąbrowski, spisaliście się jak zawsze doskonale.
Podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do organizacji i nagród, Maja Kuliszewska , Ryszard Kaminski oraz sponsorów: firmie Eminent Paweł Statucki Polska oraz firmie Tom Dog.
Gratulacje dla zwycięzców : Mody prezenter Zuza Kłosowska ( dodatkowo przelot samolotem na pokazach w Dęblinie ).
Szczególne Gratulacje dla ZWYCIĘZCY WYSTAWY Sebastian Stuła z swoim Wyżłem Węgierskim.
Także gratulacje dla osoby której oczekiwanie do czasu losowania nagrody niespodzianki pokazało że warto .

Oczywiście Fundacja "Mam Marzenie" Karolina Adamska-WoźniakMateusz Mostowski którą reprezentowały trzy oddziały Warszawa , Poznań, Łódź pokazały jaką moc ma spełnianie marzeń . Zbiórka na "Różowy plac zabaw" przyspieszy spełnienie kolejnego marzenia. 
Pamiętajcie, zawsze w takich "zwierzęcych" marzeniach możecie na nas liczyć.
Wielkie dzięki dla Marzena SzydełkoKatarzyna WitkowskaPrzemysław Szoplewski , Dominika Kłosińska za to że " Wam się chce" - było super i pokazaliście co w waszym życiu jest ważne. Dziękujemy.
Zarządom organizacją członkowskim PPK za wsparcie . SHPR, ANAREX, Canis&Catus, Pit Bull Alkatraz Poland, SWKiPR, Zielony Czas oraz IAG.
Wszystkim którzy włożyli w przygotowania ogrom pracy: Marta TomaszewskaSylwia Bernat, Barbara Basia MarunteluWeronika SkurzewskaJudyta ŁawickaMaja i Hanna Kosińskie, Adrian Kłosiński i Piotrek Kłosińscy, Michał Talma oraz wielu nie wymienionych. Serdeczne słowa DZIĘKUJEMY!
To że wyjdzie super, wiedziałem od samego początku, ale teraz jestem pewien, że z Wami WSZYSTKIMI da się to zrobić na końcu świata. 
DZIĘKUJEMY
https://www.haloursynow.pl/artykuly/takich-targow-jeszcze-nie-bylo-setki-zwierzat-z-calej-europy-w-arenie-ursynow,12205.htm?fbclid=IwAR3juhD6eWV-luxLQvmuv6ZWoqg2gJFxfRVRiXBAwxO_U43MdgON9kUXj9U

 

https://www.tvp.info/42606033/chwile-radosci-w-cieniu-choroby-fundacja-mam-marzenie-pomaga-dzieciom?fbclid=IwAR1MLOVeS1W2gzzJFPSHuR0sFSOgxU9nMcm1Cw6GtsYir7_k5KgetKfpiK0

Czytaj całość zwiń
2019-04-01 14:14:40

Szanowni Hodowcy, Przyjaciele.
Z całego serca dziękuję za zaproszenie i gościnność Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej na czele z Rektorem Ojcem Tadeuszem Rydzykiem .
Na wczorajszej konferencji miałem możliwość zaprezentować przed członkami polskiego Rządu ale także szerokiej opinii publicznej kilka istotnych faktów:
Jako Polskie Porozumienie Kynologiczne - członek jednego ze światowych liderów w dziedzinie kynologii World Kennel Union - skonsolidowaliśmy dobrze działające organizacje kynologiczne w Polsce i na świecie, które cały czas pracują nad podniesieniem jakości hodowli i dobrostanu zwierząt domowych. Wspólnie z organizacją międzynarodową WKU organizujemy wystawy, szkolenia, pokazy i konferencje. Szerzymy świadomość humanitarnej hodowli zwierząt towarzyszących. Jako jedna z nielicznych organizacji kynologicznych powołaliśmy inspektorat do spraw ochrony zwierząt. 
Mówiliśmy także co planujemy, a właściwie już zaczęliśmy robić w Polskim Porozumieniu Kynologicznym i organizacjach współpracujących. Szanowni Państwo, Polska może stać się światowym liderem w dziedzinie kynologii, badań DNA zwierząt towarzyszących i zachowania dobrostanu zwierząt. Mamy ku temu wszelkie atuty. Problem modyfikacji ras zwierząt domowych doprowadził do deformacji fizycznych i wielu chorób typowych dla wielu ras oraz nieustannej miniaturyzacji. My wiemy jak można zmienić ten stan rzeczy. Wspólnie z WKU oraz firmą GENE VET rozpoczęliśmy projekt badań. Porozumienie i GENE VET będą zbierały dane dotyczące przebadanych zwierząt z Polski oraz innych Państw, co w wcale nie tak odległej perspektywie czasowej podniesie poziom hodowli zwierząt towarzyszących i ograniczy choroby dziedziczne i da możliwość hodowli tylko zdrowych osobników.
Poruszyliśmy problemy bezdomności zwierząt i możliwości systemowego rozwiązania tego problemu. Także Polskie Porozumienie Kynologiczne uważa, że nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt jest bardzo ważna dla tysięcy hodowców i setek tysięcy właścicieli zwierząt i powinna być przeprowadzona na poziomie rządowym. 
Nasze postulaty i zamysły ministerstwa rolnictwa znalazły poparcie wśród wielu organizacji zajmujących się hodowlą zwierząt i to nie tylko towarzyszących, ale i gospodarskich.
Co co wczoraj udało się osiągnąć nie nazwałbym cudem ale wielkim sukcesem.
Po wielogodzinnym spotkaniu w kuluarach Dyrektor Tadeusz Rydzyk powiedział ważne i dobitne słowa
" Kto atakuje naszych przyjaciół atakuje Polskę i całe Radio Maryja".
Serdecznie dziękuje Prezesowi Instytutu Gospodarki Rolnej Szczepanowi Wójcikowi oraz Vic- prezes PPK Ewa Pietralik za wsparcie.

Zdjęcia z sympozjum oraz mojej prezentacji.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/sympozjum-wsksim-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-tradycja-i-start-upy/?fbclid=IwAR2zodvAj3TTbqVJ1FbkseNg6uRN08RnJHduv2-dNaboF0VT57Nk5nQUn2Q

http://www.tv-trwam.pl/film/sympozjum-naukowe-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-tradycja-i-start-upy-cz1?fbclid=IwAR3MqqKX8N_Zkl2aWLIM7q2u1JtYR47DqUUf4ify6v9vsI7uMvz8vy8NEs8

http://www.tv-trwam.pl/film/sympozjum-naukowe-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-tradycja-i-start-upy-cz2?fbclid=IwAR3wFA1652gU8UQqftcfPznB1idnjTP3Twq_aJv-iiu7JZTM7xZYcbO-3TA

http://wsksim.edu.pl/wideo-z-sympozjum-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc/?fbclid=IwAR3y1ccoClA-25l3iK7Omag79MsW-iUq_6oSQlzM0GKfrz5BKURKZQB6Qxg

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sympozjum-wsksim-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-piotr-klosinski-polskie-porozumienie-kynologiczne-nowe-rozwiazania-w-przedsiebiorstwach/?fbclid=IwAR3zHud-ZG9_Hi7q-Z9CHljzjiUCxvyO3MK_gGlxVsVXJW5bbkjURbvXIOY

Czytaj całość zwiń