Polskie
Porozumienie
Kynologiczne
> Aktualności
2019-04-01 14:14:40

Szanowni Hodowcy, Przyjaciele.
Z całego serca dziękuję za zaproszenie i gościnność Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej na czele z Rektorem Ojcem Tadeuszem Rydzykiem .
Na wczorajszej konferencji miałem możliwość zaprezentować przed członkami polskiego Rządu ale także szerokiej opinii publicznej kilka istotnych faktów:
Jako Polskie Porozumienie Kynologiczne - członek jednego ze światowych liderów w dziedzinie kynologii World Kennel Union - skonsolidowaliśmy dobrze działające organizacje kynologiczne w Polsce i na świecie, które cały czas pracują nad podniesieniem jakości hodowli i dobrostanu zwierząt domowych. Wspólnie z organizacją międzynarodową WKU organizujemy wystawy, szkolenia, pokazy i konferencje. Szerzymy świadomość humanitarnej hodowli zwierząt towarzyszących. Jako jedna z nielicznych organizacji kynologicznych powołaliśmy inspektorat do spraw ochrony zwierząt. 
Mówiliśmy także co planujemy, a właściwie już zaczęliśmy robić w Polskim Porozumieniu Kynologicznym i organizacjach współpracujących. Szanowni Państwo, Polska może stać się światowym liderem w dziedzinie kynologii, badań DNA zwierząt towarzyszących i zachowania dobrostanu zwierząt. Mamy ku temu wszelkie atuty. Problem modyfikacji ras zwierząt domowych doprowadził do deformacji fizycznych i wielu chorób typowych dla wielu ras oraz nieustannej miniaturyzacji. My wiemy jak można zmienić ten stan rzeczy. Wspólnie z WKU oraz firmą GENE VET rozpoczęliśmy projekt badań. Porozumienie i GENE VET będą zbierały dane dotyczące przebadanych zwierząt z Polski oraz innych Państw, co w wcale nie tak odległej perspektywie czasowej podniesie poziom hodowli zwierząt towarzyszących i ograniczy choroby dziedziczne i da możliwość hodowli tylko zdrowych osobników.
Poruszyliśmy problemy bezdomności zwierząt i możliwości systemowego rozwiązania tego problemu. Także Polskie Porozumienie Kynologiczne uważa, że nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt jest bardzo ważna dla tysięcy hodowców i setek tysięcy właścicieli zwierząt i powinna być przeprowadzona na poziomie rządowym. 
Nasze postulaty i zamysły ministerstwa rolnictwa znalazły poparcie wśród wielu organizacji zajmujących się hodowlą zwierząt i to nie tylko towarzyszących, ale i gospodarskich.
Co co wczoraj udało się osiągnąć nie nazwałbym cudem ale wielkim sukcesem.
Po wielogodzinnym spotkaniu w kuluarach Dyrektor Tadeusz Rydzyk powiedział ważne i dobitne słowa
" Kto atakuje naszych przyjaciół atakuje Polskę i całe Radio Maryja".
Serdecznie dziękuje Prezesowi Instytutu Gospodarki Rolnej Szczepanowi Wójcikowi oraz Vic- prezes PPK Ewa Pietralik za wsparcie.

Zdjęcia z sympozjum oraz mojej prezentacji.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/sympozjum-wsksim-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-tradycja-i-start-upy/?fbclid=IwAR2zodvAj3TTbqVJ1FbkseNg6uRN08RnJHduv2-dNaboF0VT57Nk5nQUn2Q

http://www.tv-trwam.pl/film/sympozjum-naukowe-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-tradycja-i-start-upy-cz1?fbclid=IwAR3MqqKX8N_Zkl2aWLIM7q2u1JtYR47DqUUf4ify6v9vsI7uMvz8vy8NEs8

http://www.tv-trwam.pl/film/sympozjum-naukowe-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-tradycja-i-start-upy-cz2?fbclid=IwAR3wFA1652gU8UQqftcfPznB1idnjTP3Twq_aJv-iiu7JZTM7xZYcbO-3TA

http://wsksim.edu.pl/wideo-z-sympozjum-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc/?fbclid=IwAR3y1ccoClA-25l3iK7Omag79MsW-iUq_6oSQlzM0GKfrz5BKURKZQB6Qxg

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sympozjum-wsksim-przedsiebiorstwa-w-polsce-terazniejszosc-i-przyszlosc-piotr-klosinski-polskie-porozumienie-kynologiczne-nowe-rozwiazania-w-przedsiebiorstwach/?fbclid=IwAR3zHud-ZG9_Hi7q-Z9CHljzjiUCxvyO3MK_gGlxVsVXJW5bbkjURbvXIOY

Czytaj całość zwiń
2019-04-01 14:03:26
Czytaj całość zwiń
2019-03-26 13:07:18

Hodowcy, Wystawcy, Przyjaciele.
Kolejna Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych "Animal Balic" za nami.
Wyszło jak zawsze SUPER i za to wszystkim wielkie DZIĘKUJĘ.
Teraz koncentrujemy się na pierwszej w Warszawie "Animal Warsawlove"
Zapraszamy 12.05.2019 .
http://www.ppk.org.pl/zgloszenie-na-wystawe-animal-warsawl…/

https://targizoologiczne.pl/animal-warsawlove/

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych CACIB- WKU
Pierwszy raz w Polsce Międzynarodowy Sędzia Ballotada Magda Moravcová Czechy
Międzynarodowy Sędzia Ewa Pietralik. -
Międzynarodowy Sędzia Marcin Szałkiewicz.
Organizator , SWKiPR.
Patronat Polskie Porozumienie Kynologiczne PPK , World Kennel Union WKU.
Dodatkowo;
Przekazanie dwóm Marzycielom z Fundacji Mam Marzenie wymarzonego przyjaciela.
- pokazy Psów sportowych,
- konkurs " Młody Prezenter"
- konkurs " Najlepsza Para Hodowlana"
-konkurs " Najbardziej oryginalny kostium ( przebranie) dla pupila"
- pokaz Rally-O 2019
- jak już tradycja nakazuje ( losowanie nagród rzeczowych)
po Best in Show
Wiele innych dodatkowych atrakcji .
ZAPRASZAMY

Czytaj całość zwiń
2019-03-26 13:03:41

Szanowni Przyjaciele, Hodowcy.


Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych "Animal Baltic" już przeszła do dobrej karty historii Polskiego Porozumienia Kynologicznego.
Zacznę od podziękowań:
Z całego serca dziękujemy wam Hodowcy i Wystawcy za tak liczne przybycie.
Dziękujemy Hodowcom ze wszystkich organizacji kynologicznych (także tych spoza PPK, myślę że pokazujemy na naszych wystawach "Ponad podziałami"- najważniejsze są zwierzęta nie przynależność.)
Sędziemu Zura Modebadze, Prezesom organizacji członkowskich - Ewa Pietralik Canis &Catus, Wanda i Andrzej Stanek Anarex, Marzena Marciniak SHPR, Patrycja Szałkiewicz i Marcin Szałkiewicz Pit Bull Alkatraz Poland oraz Mariusz Trzebniak i Trzebniak Team (bez Was nie udało by się zorganizować takiego wydarzenia)
Pani Maja Kuliszewska za piękne rozety.
Wszystkim sponsorom a zwłaszcza Firmie Eminent Paweł Statucki, oraz F.P.H Tom Dog.
Za piękny puchar "Gene Vet"- badania DNA
Wszystkim zwycięzcom za wasze piękne zwierzęta.
Gratuluję także Zwycięzcom dodatkowych konkurencji : Młody Prezenter, Najlepsza para hodowlana, Najlepsze śmieszne zdjęcie i wielu innych. Gratuję wylosowania "Nagrody niespodzianki" -tym razem w pierwszym losowaniu - to oznacza że coraz więcej nas zostaje do końca Targów i wystawy.


Z istotnych informacji.
Na wystawie zdały egzamin praktyczny Panie Renata Rembis( gr 1,50 i Lucyna Przybyła-Kuś (gr 1,4). Witamy w gronie sędziów krajowych PPK. Wierzę, że dużo pracy i pokory będzie potrzebne by dojść do perfekcji. GRATULUJEMY.
Na wystawie zostali powołani na "inspektorów dobrostanu zwierząt PPK "Pani Dominika Łysy i Michał Łysy . Gratulujemy i życzymy sobie byście mieli jak najmniej przykrych obowiązków.
Dziękujemy wszystkim hejterom którzy tak dzielnie robią nam reklamę i konsolidują naszych hodowców.
Nic tak nie motywuje do pracy jak wasze wypociny.
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do kolejnego Naszego SUKCESU i do zobaczenia w Warszawie już 12.05.2019 na Międzynarodowych Targach " Animal Warsawlove" .
Link do zgłoszeń..http://www.ppk.org.pl/zgloszenie-na-wystawe-animal-warsawl…/

https://targizoologiczne.pl/animal-warsawlove/

Czytaj całość zwiń
2019-03-04 13:07:29

Szanowni Hodowcy, Przyjaciele
W dniu 01.03.2019 odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie organizacji członkowskich i współpracujących PPK , na którym podjęto istotne uchwały i decyzje 
.Najważniejsze :
1- Ustalono nowy harmonogram wystaw PPK, WKU
2- Po akceptacji dokumentacji z innych federacji i spełnieniu wszystkich wymogów formalnych , powołano na międzynarodowych sędziów kynologicznych Panią Ewa Pietralik i Pana Marcin Szałkiewicz .
3- Dopuszczono do egzaminu praktycznego na sędziego kynologicznego PPK, na wystawie " Animal Baltc" asystentów Renata Rembis , Lucyna Przybyła-Kuś
4- Podpisano umowę członkowską z Canis& Catus Częstochowa. Witamy w gronie członków PPK . 
Współpraca partnerska była bardzo efektywna ale jestem pewien, że pełne członkostwo pozwoli na jeszcze większy i szybszy rozwój organizacji.
5- Dopracowano jednakowe oznaczenia i wzory dokumentów ( które zostaną wprowadzane w jednej bazie WKU)
6-Zorganizowano transport dla hodowców na Targi " Animal Baltic" z Częstochowy kontakt - 532 719 553
7- Informujemy że na wystawie Animal Baltic ,instytut https://genevet.pl/

 
 , https://www.facebook.com/GeneVet-300127380788312/ będzie pobierał próbki do badań DNA .
Na targach zostaną dopracowane wszystkie zapisy w umowach PPK i GeneVet.
8- Uchwała dla mnie osobiście najistotniejsza . 
Po jawnym głosowaniu nad powołaniem nowego Vice Prezesa PPK, jednogłośnie na funkcję mojego zastępcy została powołana i nominowana Pani Ewa Pietralik . Jest mi niezmiernie miło.. Wierzę, że doświadczenie, profesjonalizm pozwoli nam wspólnie prowadzić PPK w jednym słusznym kierunku.
Co do wczorajszych spotkań z politykami i znanym adwokatem podjęliśmy decyzje o współpracy, szczegółowe informacje po 18.03. Taką datę ustaliliśmy na upublicznienie pozostałych informacji.

 

 
Czytaj całość zwiń