Polskie
Porozumienie
Kynologiczne
> Aktualności
2018-08-13 12:04:47
Drodzy moi Przyjaciele, osoby które nas wspierają i pozostali. Temat śmiesznych championatów dał do myślenia wielu osobom, zamiar został osiągnięty . Zamiast je rozdawać na prawo i lewo, dopracujcie regulaminy i się zacznijcie do nich stosować. Ten post będzie dotyczył też bardzo ważnej kwestii. Kilkunastu Naszych członków dopytywało dlaczego nie podpisujemy porozumień z innymi klubami, bo przecież wtedy będzie nas jeszcze więcej. Odpowiedz jest bardzo prosta- strategia obrana przez zarząd PPK . Nie podpisujemy żadnych bezwartościowych umów które nic nie wnoszą , bardzo dokładnie dobieramy partnerów w Polsce jak i za granicą, bo nie ilością logotypów na stronie czy podpisanych dokumentów świadczy o tym, że jesteśmy drugą siłą kynologiczną w Polsce. Dla niektórych podpisane umowy, które nie wnoszą wsparcia, pracy i rozmów pomiędzy organizacjami są tylko papierkiem, który ma uspokoić członków, że coś się robi i dać złudzenie normalności.Podpisywanie takich dokumentów tylko uwiarygadnia oszustów, którzy nic z Kynologią wspólnego nie mają, wystawiają sfałszowane dokumenty, a wystawę widzieli w telewizji. Dla PPK wszystkie organizacje członkowskie czy partnerskie są ważne, mamy się wspierać, organizować wspólne wystawy, mieć jednakową wypracowaną wizję tego co chcemy osiągnąć. Cała reszta niech się bawi u siebie, a ten kto będzie chciał pracować z nami- musi to robić na naszych sprawdzonych zasadach. Dziękuję Wszystkim którzy podjęli to wyzwanie i razem potrafimy zrobić coś co w Polsce udało się nielicznym. Czy ilość logotypów na stronie jest dowodem wielkości? Nie, bo często są to loga organizacji, które nic o tym nie wiedzą.
 
 
 
Czytaj całość zwiń
2018-08-13 12:04:09

APEL do hodowców, właścicieli zwierząt i organizacji kynologicznych.
Szanowni Państwo,
Obserwując poczynania niektórych ( zaznaczam niektórych) organizacji robi się coraz śmieszniej, a nie wiem czy nie tragicznie.
Zaczynacie tworzyć nic nie znaczące dokumenty, chyba tylko po to by nie świadomi ludzie wpłacali wam kasę.
Ale od początku... 
Oczywiście za chwilę zarzuci mi ktoś, że takie macie regulaminy czy takie są regulaminy organizacji międzynarodowych. Ok, jestem gotowy je przeczytać i spróbować zrozumieć motywację ludzi którzy je pisali, choć większość tych śmiesznych organizacji żadnych regulaminów nie ma. 
Na jakiej podstawie tworzycie wystawy rangi światowej, międzynarodowej czy europejskiej? Przy 50 lub 30 zwierzętach nadajecie tytuły zw europy, czy świata.. Jesteście ŚMIESZNI tak jak te tytuły. Jak można nadawać tytuł zw. Rasy gdy nie macie porównania i jest tylko jeden przedstawiciel rasy na waszej wystawie?!
Dalej będzie jeszcze śmieszniej...
Chcę zobaczyć wasze wzorce ras... Wzorce które nie są opracowane/zatwierdzone przez wasze organizacje. 
Dziwicie się, że nikt normalny takich tytułów nie honoruje? Jak można porównać championa Włoch czy Ukrainy zdobytego na Polskiej wystawie za 30 dolarów- z psem który musi zmierzyć się w danym kraju z populacją zwierząt tam żyjących? Jak porównywać tytuł championa zdobyty na wystawie polskiej gdzie było łącznie 30 psów i połowa wyjeżdża z trzema championatami, sędziowanymi przez osoby mało wiarygodne lub które dawno straciły swoją reputację ( mają przedstawione zarzuty o defraudacje czy pedofilię). Nie wstyd wam, że dla 30 dolarów zrobicie prawie wszystko by wasi hodowcy mogli udawać, że mają tyle tytułów które i tak nic nie znaczą ?
Chwalicie się, że w waszych organizacjach mających 500 psów to 400 jest championami a 200 championami Włoch, Niemiec, Czech czy Zanzibaru nie przekraczając granic Naszej pięknej Polski...
Są oczywiście organizacje, które takowe championaty wystawią wam bez obecności na wystawie i nie za 30 dol tylko 3 bo mają takie regulaminy (choć śmieszne i tragiczne) ale nie ma problemu by wasz pies został championem wszystkiego, łącznie z championem Galaktyki Oriona za jedyne 3 dol. 
Dla organizacji która chce zachowywać standardy normalności takie dokumenty nic nie znaczą, tylko dają dowód jaki cel wam przyświeca - KASA.
Do Hodowców klubów członkowskich Polskiego Porozumienia Kynologicznego i World Kennel Union: uważajcie co wam oferują na innych wystawach bo poza straconymi pieniędzmi nic takimi dokumentami nie uzyskujecie.
Zasady są bardzo proste: jeżeli chcesz mieć interchampiona rusz się za granicę, porównaj swoje zwierzę z populacją w danym kraju, uzyskaj tytuł i chwal się swoimi osiągnięciami.
> PAMIĘTAJ.
Champion WĘGIER - Wystawa na Węgrzech 
Champion Bułgarii - Wystawa w Bułgarii
Champion Ukrainy - Wystawa na Ukrainie

ALE nie Wystawa w Polsce i tytułu championa Bułgarii, Włoch,Niemiec czy Zanzibaru bo sędzia sędziował lub tylko był z tego kraju- to wydajemy co chcemy płacisz i masz.
Choć idąc tym tokiem można by przyznawać tytuły na jednej wystawie, nie skąd pochodzi sędzia tylko tych krajów gdzie bywał... Zapraszając mnie moglibyście mieć na jednej wystawie od razu ponad 30 championatów ale znam osoby które bywały w innych krajach to mi opowiedzą i wydadzą zgodę na następne 50 championatów. 
Zakończyłem sarkastycznie, ale robicie wielką głupotę tylko dla bezwartościowego papierka i kasy...

Czytaj całość zwiń
2018-07-25 10:36:17

Szanowni Państwo,

 Serdecznie zapraszamy wzystkich członków i przedstawicieli Polskiego Porozumienia Kynologicznego na zebranie Zarządu, które odbędzie się 22 sierpnia 2018 r. o godzinie 15:00, przy ul. Słowackiego 2b w Legionowie.

Czytaj całość zwiń
Canis e Catus
Canis e Catus
2018-07-13 08:41:14

Szanowni Państwo.
Jest nam niezmiernie miło poinformować,że 10.07.2018 została podpisana umowa partnerska pomiędzy przedstawicielami Polskiego Porozumienia Kynologicznego a Ogólnopolskim Niezależnym Stowarzyszeniem Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych – Canis e Catus z siedzibą w Częstochowie .
Witamy w naszym gronie i oczekujemy owocnej współpracy.

Czytaj całość zwiń
2018-05-28 12:20:36

Szanowni Państwo, 
Informacja ta jest skierowana do Hodowców pod patronatem Polskiego Porozumienia Kynologicznego i Organizacji współpracujących.
Zarząd PPK podjął jednogłośnie decyzję o utworzeniu pierwszej w Polsce : Rady Dzieci i Młodzieży PPK"
Na czym miałaby polegać funkcja w Radzie Dzieci i Młodzieży PPK? 
Między innymi na: skonsolidowaniu działalności naszych pociech i od najmłodszych lat nauki współpracy przy podejmowaniu wyzwań. Młodzież i dzieci mają inne spojrzenie, pomysły i inicjatywy, być może nowe rozwiązania i konkursy które bez Naszej pomocy i wsparcia nie mają możliwości zaistnienia na arenie Polskiej jak i międzynarodowej współpracy. 
Zaktywizowanie Naszych pociech pomogłoby Nam zobaczyć pewne pomysły i problemy ich oczami. Takie spotkanie i pomysły mogłyby być realizowane przy okazji wystaw psów oraz raz do roku uroczyste posiedzenie w siedzibie PPK
Jeżeli wasze dzieci i nastolatkowie będą zainteresowane takim projektem prosimy o wysłanie informacji na emaila 
biuro@ppk.org.pl z podstawowymi informacjami jak wiek, miasto i jak swój własny pomysł chciałoby wprowadzić do popularyzacji kynologi w swoim rejonie, oraz coś o sobie.
Skład i funkcje w Radzie Dzieci i Młodzieży chcielibyśmy ogłosić na II Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych Nowy Adamów 03.06.2018 .
Liczymy na to, że przekażecie te informacje Waszym pociechom.

Czytaj całość zwiń